• 071-32362173
 • شرکت نرم افزاری سامانه ساز تیرازیس,طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی،سامانه مدیریت آموزشگاهی

دلایل شکست پروژه های سئو سایت

دلایل شکست پروژه های سئو سایت
 • بازدید: 10
 • تاریخ انتشار :۱۷ اردیبهشت ۹۸
 • 🔹انجام عملیات سئو سایت صرفا با در نظر گرفتن موارد فنی و سیستماتیک به نتیجه لازم نمی رسد، بلکه باید موارد خاصی را در آن رعایت کرد.

 

دلایل مختلفی وجود دارد که استراتژی سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول شکست بخورد. برای اینکه بتوانیم به نتیجه مناسب در زمینه سئو برسیم، باید درک درستی از اشتباهات و مشکلات مربوط به سئو سایت داشته باشیم.

 

در اینجا پنج مورد از رایج‌ترین و بد‌ترین اشتباهاتی که باید از آن‌ها خود‌داری کنید معرفی خواهیم کرد:

 

 • 🔹۱- از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.

 

پارامترهای زیادی در انتخاب کلمه کلیدی هستند که باید به آنها اهمیت دهیم، انتخاب کلمات کلیدی مناسب می‌تواند کار مشکلی باشد، به‌خصوص اگر شما در یک حوزه پر‌رقابت کار می‌کنید.

 

شایع‌ترین اشتباهات مربوط به کلمات کلیدی عبارت‌اند از:

 • 🔺 استفاده از کلمات کلیدی تک کلمه و بیش‌ازحد کوتاه،
 • 🔺استفاده از کلمات کلیدی مشهور برای موردتوجه قرار گرفتن و هدف قرار دادن کلمات کلیدی‌ که بیش‌ازحد خاص هستند (یا به‌اندازه کافی خاص نیستند).

 

🔸برخی از پارامترهای مهم در انتخاب کلمات کلیدی عبارتند از:

 

 • مرتبط بودن کلمه کلیدی با مخاطب هدف
 • تعداد رقبا
 • قدرت رقبا
 • میزان جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر در موتور جستجو

 

اگر از کلمات کلیدی تک کلمه یا کلمات کلیدی بسیار مشهور استفاده می‌کنید کسب رتبه خوب در نتایج جستجو‌های کلی در موتور‌های جستجو را از دست می‌دهید. برای قرار گرفتن در صد نتایج جستجو به ازا کلمات کلیدی تک کلمه ای باید هزینه زیادی انجام دهید و در بسیاری از مواقع انجام چنین کاری شما را به نتیجه مطلوب نخواهد رساند.

 

به عنوان مثال اگر شما مدیر یک سایت آژانس مسافرتی هستید که تورهای گردشگری در شهر کیش را برگزار می کنید، انتخاب کلمه کلیدی ""تور"" برای پروژه سئو سایت شما اشتباه است. همچنین انتخاب کلمه کلیدی ""تور های گردشگری کیش"" نیز انتخاب مناسبی نیست.

 

در واقع همانطور که نباید کلمات کوتاه را انتخاب کرد، برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی، به دنبال کلمات بیش از اندازه خاص یا طولانی نباشید. اگر یک کلمه کلیدی را بهینه سازی کنید که بیش‌ازحد طولانی است، مشتریان بالقوه برای پیدا کردن شما به زمان زیادی نیاز دارند و بازدیدکنندگان زیادی را از دست خواهید داد.

 

 • 🔹از طرف دیگر، اگر هیچ‌کس کلمات کلیدی‌ای را که انتخاب کردید جستجو نکند، شما را پیدا نخواهند کرد و مشتریان بالقوه‌ای که در تلاش برای رسیدن به صفحه سایت شما بودند را از دست خواهید داد.

 

کلمات کلیدی‌ای را انتخاب کنید که به‌اندازه کافی برای توضیح سازمان شما خاص هستند اما طول آن‌ها در این حد است که در قسمت تایپ کلمات برای جستجو به‌راحتی قابل‌نوشتن باشند. همچنین در انتخاب کلمات کلیدی به دنبال کلمات کلیدی باشید که رقبای زیاد و قدرتمندی در آنها ندارید.

 

 • 🔹۲- از ابزار‌های بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

 

ابزار‌های بازاریابی اینترنتی به شما کمک می‌کنند ببینید که چه چیزی برای رسیدن به هدفتان خوب عمل می‌کند و چه چیزی نه؛ بنابراین می‌دانید که استراتژی شما در چه جایی قوی است و در چه جاهایی نیاز به پشتیبانی دارد.

اگر می‌خواهید موفقیت تلاش‌های سئوی خود را ببینید لازم است از نرم افزارها و ابزارهای آنالیز سایت برای ارزیابی اهدافتان استفاده کنید. در واقع اگر آمار واقعی اتفاقاتی که بر روی سایت شما روی می دهد را نتوانید بدست آورید و آنها را آنالیز کنید هرگز به نتیجه لازم نخواهید رسید.

 

اگر موفقیت استراتژی خود را تنها بر اساس افزایش مبادلات کسب‌و‌کارتان اندازه‌گیری کنید، احتمال کمی وجود دارد نتایجی را که پیش‌بینی کرده بودید به دست آورید. بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت شما نیاز به زمان، تلاش و بهبود مستمر دارد.

 

 • 🔹ابزارهای مدیریت به شما توانایی پیگیری و درک ابعادی از سئو را می‌دهند که قبلاً نمی‌توانستید مشاهده کنید. ابزار‌هایی که شما انتخاب می‌کنید می‌توانند اطلاعاتی درباره‌ی این‌که بسیاری از بازدیدکنندگان جدید چطور از طریق کلمات کلیدی احتمالی از وب‌سایت شما دیدن می‌کنند برایتان فراهم کنند. یکی از مهمترین ابزارها در این زمینه ابزار گوگل کنسول است که می توانید کمک بسیار بزرگی به شما در زمینه بهبود وضعیت سایت بکند.

 

 • 🔹۳- مخاطب هدف خود را مشخص ‌کنید.

 

اولین قدم موثر در سئو انتخاب مخاطب هدف مناسب است. استراتژی سئوی شما باید حول مشتریان فعلی یا مشتریان بالقوه شما باشد. منتظر زمانی باشید که آن‌ها به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند. اگر درک نکنید مشتری شما چه کسی است، استراتژی سئوی شما محکوم ‌به شکست خواهد بود.

 

🔺هدف قرار دادن مخاطبان اشتباه، کسب‌وکار شما را ارتقا نخواهد داد حتی اگر استراتژی سئو باعث شود که سایت‌تان در بالای صفحات نتایج جستجو قرار بگیرد. به‌طور مشابه، اگر شما در نتایج جستجو برای مخاطبانتان مناسب ظاهر نشوید، کسانی که در جستجوی کسب‌وکار شما خواهند بود قادر نیستند شما را پیدا کنند.

 

یک راه خوب برای فهمیدن این‌ موضوع که آیا به مشتری مناسبی دست پیداکرده‌اید یا نه این است که نرخ خروج از سایت خود یعنی تعداد افرادی که به وب‌سایت شما می‌آیند و بدون نگاه کردن به قسمت‌های مختلف آن را ترک‌ می‌کنند را بررسی کنید. اگر نرخ خروج از سایت شما زیاد است، احتمالاً به‌صورت اشتباه در نتایج جستجو ظاهر می‌شوید و استراتژی شما در جستجوگرها باید تنظیم شود.

 

درک این‌که مشتری هدف شما دقیقاً چه کسی است طول می‌کشد و منعکس‌کننده این موضوع است که آن‌ها چگونه ممکن است در جستجوی آنلاین رفتار کنند. یک مشتری قدیمی‌تر وب‌سایت شما را به همان شیوه‌ی یک کاربر تازه‌وارد جستجو نمی‌کند. کلمات کلیدی شما باید به‌گونه‌ای باشند که بتوانند بیشترین تعداد مخاطبان هدف را به کسب‌وکار شما وارد کنند.

 

به دست آوردن یک استراتژی درست سئو طول می‌کشد و نیاز به آزمون‌وخطا دارد. با مقدار زیادی توجه می‌توانید راه خود را برای رسیدن به صفحه اول نتایج موتور‌های جستجو پیدا کنید و ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید که منجر به موفقیت سازمان شما خواهد شد

 

 • 🔹4- طراحی سایت شما به گونه ای باشد که گوگل بتواند سایت شما را ایندکس کند

 

در صورتی که طراحی سایت شما مناسب نباشد و ارتباط درستی میان صفحات شما برقرار نشده باشد، روبات گوگل و سایر موتورهای جستجو نمی توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و همین موضوع باعث می شود که محتوای سایت شما در اینترنت پیدا نشود.

 

 وجود چنین مشکلی عملا کل فعالیت ها و زحمت های شما را به هدر خواهد داد.

 

استفاده از تکنیکهایی مانند اجاکس در برنامه نویسی سایت و فرمت فلش در وب سایت از عمده مشکلاتی هستند که باعث می شوند چنین اتفاقی بیفتد. بنابراین مطمئن شوید که سایت شما همواره به درستی توسط روبات های موتور جستجو پیدا می شود و روبات ها می توانند محتوای سایت شما را ایندکس کنند. یکی از راه هایی که به افزایش ایندکس شدن محتوای سایت کمک می کند تعریف نقشه سایت است.

 

 • 🔹5- رفتار مخاطب را آنالیز کنید و محتوای مفید داشته باشید

 

در نظر داشته باشید که سئو بهترین روش هدایت مخاطب هدف به سایت شماست، اما سئو به تنهایی باعث موفقیت شما نخواهد شد و پس از اینکه مخاطب به سایت شما هدایت شد باید بتوانید جذابیت های لازم برای او را داشته باشید. در صورتی که سایت شما از نظر گرافیک، سرعت و محتوا مشکل داشته باشید، با وجود اینکه مخاطب لازم را برای سایت خود ایجاد می کنید نمی توانید به موفقیت های لازم دستیابید زیرا مخاطب پس از مراجعه به سایت شما آن را ترک خواهد کرد.

 

 • 🔺با آنالیز کردن رفتار مخاطب و بدست آوردن نقاط ضعف سایت خود و برطرف کردن آنها می توانید ورودی بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید و آنها را به مشتری تبدیل نمایید.

 

 نرخ تبدیل سایت شما به طور غیر مستقیم بر روی افزایش ورودی شما از گوگل نیز تاثیر خواهد داشت و در نظر داشته باشید که هدف جذب مخاطب است و نه صرفا بالاتر بردن ترافیک سایت."

 

 

 

مطالب مرتبط:

           سئو چیست                   بازاریابی محتوا                   بازاریابی اینترنتی                       نحوه ی عملکرد سئو(SEO)

 

 شرکت سامانه ساز تیرازیس(تیرازیس) با داشتن کادر مجرب در زمینه دیجیتال مارکتینگ(بازاریابی دیجیتال) با داشتن فروشگاه ساز بسیار قوی، سیستم مدیریت محتوا (CMS) پارسیس آماده همکاری و مشاوره و اجرا برای تمامی کسب و کارها و طراحی سایت در شیراز و ایران می باشد.

 

استراتژی سئو ابزارهای بازاریابی اینترنتی سئو کلمات کلیدی دلایل شکست سئو